[صفحه اصلی ]    
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
معرفی تحقیق در عملیات ::
آشنایی با انجمن::
آیین نامه‌ها::
عضویت در انجمن::
مجله علمی پژوهشی انجمن::
خبرنامه انجمن::
مسابقات::
اخبار و رویدادها::
نمایندگان انجمن::
تسهیلات پایگاه::
برقراری ارتباط::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
معرفی کتاب
Book Treasure
:: Mathematical optimization: ::
Introduction to Nonsmooth Optimization: Theory, Practice and Software
مولف Adil Bagirov, Napsu Karmitsa, Marko M. Mäkelä مترجم
ناشر Springer International Publishing تاریخ انتشار 2014
نوبت چاپ تعداد صفحات 372
قیمت پشت جلد ارسال کننده admin
نوع جلد اندازه
کد DOI کد دیویی
کد ال سی فایل کتاب -
توضیح

    بهينهسازی ناهموار به طور کلی به مساله مينيممسازی (يا ماکسيممسازی) توابعی اشاره دارد که نوعاً در نقاط مينيمم کننده (يا ماکزيمم کننده) خود ديفرانسيل پذير نيستند. اين نوع از توابع در بسياری از رشتههای کاربردی از جمله در کنترل بهينه، حذف نوفه، آموزش شبکههای عصبی، داده کاوي و...  ديده میشود. از آنجا که  نظريه کلاسيک بهينهسازی فرضهای مشتق پذيری و شرايط ويژهای را برای تابعي که بايد بهينه شود در نظر میگيرند، نمی تواند به طور مستقيم در اينگونه مسائل به کار برده شود. در اين کتاب سعی شده است آشنايی مختصر و مفيدی با نظريه بهينهسازی ناهموار فراهم شود، که در عين جامع بودن با زبانی ساده میتواند به عنوان منبعی برای تدريس اين مبحث در نظر گرفته شود.

    اين کتاب در سه بخش سازماندهی شده است: بخش اول به نظريه بهينهسازی ناهموار میپردازد و با استفاده از شکلها و مثالهای عددی بسيار به معرفي آناليز محدب و نامحدب میپردازد. سپس شرايط بهينگی ناهموار از نقطه نظرهای هندسی و تحليلی مورد بحث قرار میگيرد.

    در بخش دوم مسالههای بهينهسازی ناهموار بررسی میشوند. ابتدا برخی از مسالههای واقعی بهينهسازی ناهموار از جمله، مساله انطباق ساختاری مولکولی، داده کاوی، بازسازی تصوير و ... معرفی میشوند و در نهايت ليست کاملی از مسالههای آزمايشی مورد استفاده در بهينهسازی ناهموار ارائه شدهاند.

    بخس سوم اطلاعاتی در خصوص نرمافزار بهينهسازی ناهموار ارائه میکند. ابتدا توضيح مختصر و شبه کدهايی از متداولترين روشهای بهينهسازی ناهموار ارائه میگردد که روشهای Subgradient، Cutting-plane، Bundle، Gradient sampling و ... نمونهای از اين روشها است. نتايج پيادهسازیهای اين روشها نيز برای حل مسالههای نامقيد با يکديگر مقايسه میشوند. در پايان اين بخش نيز جدولی برای انتخاب نرمافزارهای مناسب برای انواع گوناگون مسالههای بهينهسازی ناهموار فراهم شده است.
میانگین امتیازات: 4.9
تعداد آرا: 10امتیاز دهید:
EXCELLENT
VERYGOOD
GOOD
REGULAR
BAD

برگشت به صفحه اول گنجینه کتاب‌ | برگشت به بخش قبلى

انجمن ایرانی تحقیق در عملیات Iranian Operations Research Society
Persian site map - English site map - Created in 0.05 seconds with 29 queries by YEKTAWEB 4414